KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872049
nr 1487 2049
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "I Centralbadetspark". Signerad, daterad 1975. Olja på duk, 65x54 cm, yttermått inklusive ram: 67x56 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 19:16:17
21/8 14:11:13
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg